Ryzyko i skutki uboczne

Po kilku minutach opuszczenia miodu na skórze mogą go spłukać.

Niektórzy twierdzą, że surowy miód jest najlepszy dla skóry, co wspiera kilka małych badań. Surowy miód zawiera pyłek i propolis pszczół. Według przeglądu z 2015 r. Pyłek pszczół ma kilka pomocnych nieruchomości. Na przykład może mieć działania przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

W przeglądzie z 2017 r. Naukowcy stwierdzili, że propolis pszczół może mieć działanie przeciwnowotworowe i przeciwgrzybicze.

Pasturyzacja usuwa zarówno pyłek, jak i propolis z miodu. Może również zmniejszyć działanie przeciwutleniające. Wreszcie, przetworzony miód może zawierać dodatki, takie jak dodany cukier lub syrop.

Ryzyko i skutki uboczne

Osoby uczulone na miód nie powinny używać miodu na skórze. Osoby z alergiami na pyłki lub pszczoły powinny również unikać miejscowego stosowania miodu.

Dla osób bez znanych alergii nadal ważne jest przetestowanie niewielkiej części skóry przed nałożeniem miodu na większe obszary ciała.

Osoba powinna usunąć produkty na bazie miodu lub miodu ze skóry przed pójściem spać. Jeśli miód pozostanie na skórze, może stworzyć bałagan lub się zabrudzić. Zasięg zawierający miód może spowodować pogorszenie warunków skóry.

Podsumowanie

Miód może zapewnić kilka korzyści dla skóry. Ma naturalne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwutleniające i przeciwzapalne, które sprawiają, że jest to dobre w leczeniu różnych stanów skóry.

Przed użyciem miodu do leczenia stanu skóry osoba powinna porozmawiać z lekarzem. Podczas korzystania z miodu osoba powinna zawsze testować skórę przed zastosowaniem na niej dużej ilości.

 • Atopowe zapalenie skóry/wyprysk
 • Odżywianie/dieta
 • Medycyna uzupełniająca/medycyna alternatywna
 • Cat 1

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism i stowarzyszeń medycznych. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Miód: korzyści zdrowotne, zastosowania i ryzyko

Honey to słodkie jedzenie wykonane przez pszczoły za pomocą nektaru z kwiatów. Pszczoły najpierw przekształcają nektar w miód przez proces niedomykalności i odparowywania, a następnie przechowują je jako podstawowe źródło pożywienia na woskowym plamach miodowych w ulu. Miód można następnie zebrać ze uli do spożycia przez ludzi.

Miód jest oceniany według koloru, z wyraźnym, złotym bursztynowym miodem często w wyższej cenie detalicznej niż ciemniejsze odmiany. Smak miodu będzie się różnić w zależności od rodzajów kwiatu, z których zebrano nektar.

Dostępne są zarówno surowe, jak i pasteryzowane formy miodu. Surowy miód jest usuwany z ula i butelkowany bezpośrednio i jako taki będzie zawierać śladowe ilości drożdży, wosku i pyłku. Uważa się, że spożywanie lokalnego surowego miodu pomaga w sezonowych alergiach z powodu wielokrotnego narażenia pyłku w okolicy. Pasteryzowany miód został podgrzany i przetworzony w celu usunięcia zanieczyszczeń.

Ta funkcja MNT Knowledge Center jest częścią kolekcji artykułów na temat korzyści zdrowotnych popularnych żywności. Zapewnia rozkład żywieniowy miodu i dogłębne spojrzenie na możliwe korzyści zdrowotne, jak włączyć więcej miodu do diety i wszelkie potencjalne zagrożenie dla zdrowia spożywania miodu.

Treść tego artykułu:

 • Podział żywieniowy miodu
 • Możliwe korzyści zdrowotne spożywania miodu
 • Jak włączyć więcej Miód do diety
 • Potencjalne zagrożenia dla zdrowia spożywania miodu
 • Załamanie żywieniowe miodu

  Według Departamentu Rolnictwa USA (USDA) National National Baza danych składników odżywczych, jedna łyżka miodu (około 21 gramów) zawiera 64 kalorie, 17,3 gramów węglowodanów (17,3 gramów cukru bez błonnika), 0 gramów tłuszczu i 0 gramów białka. ilości witamin i minerałów.

  Wybór miodu nad cukrem powoduje bardziej stopniowy wzrost poziomu cukru we krwi, który, jak się uważa, pomaga w poziomie głodu. Wiadomo również, że miód ma efekty przeciwutleniające, przeciwdrobnoustrojowe i kojące. American Academy of Pediatrics polecam miód jako naturalny środek na kaszel.

  Badanie z 2007 r. Przeprowadzone przez Penn State College of Medicine sugerowało, że miód zmniejszył nocne kaszel i poprawa jakość snu u dzieci z górną infekcją oddechową niż leki na kaszel lub brak leczenia. 2

  Ulga na zgaga

  Miód może być skuteczny w leczeniu zgagi, zgodnie z badaniami przedstawionymi w BMJ.3 Badacze sugerują, że może to wynikać z lepkości miodu powlekania górnego przewodu pokarmowego i zapobiegania powstaniu kwasu żołądkowego przed powstaniem kwasu żołądkowego .

  środek przeciwbakteryjny

  miód zawiera białko defensyna-1, które ma zdolność do zabijania bakterii. 4 surowe, niepasteryzowane miód może być stosowane jako środek miejscowy do ran, ale nie powinien być stosowany zamiast zalecanego środka miejscowego.

  Jak włączyć więcej miodu do diety

  Eksperymentacja jest kluczowa przy zastąpieniu miodu cukrem. Pieczenie miodem może powodować nadmiar brązowienia i wilgoci. Zasadniczo użyj ¾ szklanki miodu dla każdej szklanki cukru, zmniejsz płyn w przepisie o 2 łyżki łyżek i obniżyć temperaturę piekarnika o 25 stopni Fahrenheita.

  Szybkie wskazówki:

  • Użyj miodu, aby osłodzić opatrunki lub marynaty
  • Wymieszaj miód w kawę lub herbatę
  • Oprócz tostów lub naleśników
  • Wymieszaj miód z jogurtem, płatkami lub płatkami owsianymi, aby uzyskać bardziej naturalny słodzik
  • Rozłóż surowy miód na tostach pełnoziarnistych i top masłem orzechowym.

  Lub wypróbuj te zdrowe i pyszne przepisy opracowane przez zarejestrowanych dietetyków:

  Pieczone słodkie ziemniaki bazylia bazylia mango mango sorbet vinaigrette z rukoli, gruszką i orzechową sałatką Kebaby owocowe.

  Jeśli jest przechowywany w szczelnym pojemniku, miód może być utrzymywany w nieskończoność.

  Potencjalne zagrożenia dla zdrowia spożywania miodu

  To całkowita dieta lub ogólny wzór jedzenia jest najważniejszy w zapobieganiu chorobom i osiągnięciu dobrego zdrowia. Lepiej jest zjeść dietę z różnorodnością niż skoncentrować się na poszczególnych pokarmach jako klucz do dobrego zdrowia.

  Miód jest nadal formą cukru, a spożycie powinno być umiarkowane. American Heart Association zaleca, aby kobiety otrzymywali nie więcej niż 100 kalorii dziennie z dodatkowych cukrów; Mężczyźni nie więcej niż 150 kalorii dziennie. To nieco ponad dwie łyżki dla kobiet i trzy łyżki stołowe dla mężczyzn.

  Miód może zawierać endospory botulinowe, które powodują botulizm niemowląt, rzadki, ale poważny rodzaj zatrucia pokarmowego, który może skutkować porażeniem. Nawet pasteryzowany miód ma szansę na zawarcie tych zarodników. Z tego powodu zaleca się, aby niemowlęta poniżej 1 roku nie spożywały miodu.

  • Odżywianie / dieta
  • grypa / zimno / sars
  • Choroby zakaźne / bakterie / wirusy

  nadzieja na wstrzyknięcie komórek w celu regeneracji dysków kręgosłupa

  Naukowcy opracowali nową metodę zatrzymywania lub odwracania niepełnosprawności i bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową krążka w kręgosłupie za pomocą terapii komórkowych, zgodnie z dowodem działania -Concept Badanie opublikowane w czasopiśmie Biomaterials.

  Naukowcy z Duke Pratt School of Engineering na Duke University w Durham w Karolinie Północnej opracowali nowe biomateriały zdolne do dostarczenia ujęcia komórek reparatywnych do jądra pulposus (NP), skutecznie zatrzymując ból spowodowany przez zwyrodnieniową chorobę dysku.

  NP jest „galaretką” amortyzacją znalezioną między dyskami kręgosłupa. Według naukowców tkanka NP rozkłada presję i zapewnia mobilność kręgosłupa, pomagając łagodzić ból pleców.

  Choroba dysków zwyrodnieniowych jest częstym stanem kręgosłupa spowodowanym rozkładem dysków międzykręgowych. Bardziej prawdopodobne jest, że zdarza się, że osoba starzeje się, gdy dyski zaczynają nosić cienko i tracą zdolność do amortyzowania kręgosłupa. Może to prowadzić do dalszych powikłań, takich jak zapalenie stawów.

  Poprawa istniejących metod

  Poprzednie badania laboratoryjne udowodniły, że ponownie implantacyjne komórki NP mogą opóźnić zwyrodnienie dysku, twierdzą naukowcy.

  Ale Aubrey Francisco z Departamentu Inżynierii Biomedycznej w Duke twierdzi, że chociaż wiele firm oferuje strategie dostarczania komórek w celu zatrzymania zwyrodnienia dysku, metody są słabe, nieskuteczne i „pozwalają komórkom szybko migrować i z dala od miejsca wstrzyknięcia. ”

  Lori Setton z Departamentu Inżynierii Biomedycznej i Departamentu Chirurgii Ortopedycznej w Duke, mówi:

  „Naszym głównym celem było stworzenie materiału, który byłby płynny na początku, Żel po wstrzyknięciu w przestrzeni dysku i trzymaj komórki w miejscu, w którym są potrzebne. Naszym drugim celem było stworzenie materiału, który zapewniłby dostarczanym komórkom wskazówek środowiskowych w celu promowania ich trwałości i biosyntezy. ”

  Jak działają biomateriały

  sposób, w jaki działają nowe biomateriały, utrzymując komórki na miejscu i wyzwalając proces, który naśladuje lamininę, białko występujące w natywnej tkance NP.

  Setton wyjaśnia, że ​​laminina zwykle występuje w młodych, ale nie zdegenerowanych dyskach. Białko pozwala przyczepić się i pozostać na miejscu z dostarczonym biomateriałem.

  Setton dodaje, że laminina może również umożliwić komórkom przetrwanie przez dłuższy czas, a także wytwarzać więcej „odpowiedniej matrycy pozakomórkowej lub strukturalnego podłączenia dysków, które pomagają zatrzymać zwyrodnienie”. Mając to na uwadze

  naukowcy opracowali „mieszankę żelową” zaprojektowaną do ponownego wprowadzenia komórek NP do obszaru dysku międzykręgowego (IVD).

  Żel składa się z trzech komponentów; Laminina białka-111-która została chemicznie zmodyfikowana-i dwa hydrożele glikolu polietylenowego (PEG), które mogą przyczepić się do zmodyfikowanej lamininy. Po wstrzyknięciu żel trzyma komórki na miejscu.

  Ten żel wstrzyknięto do ogonów szczurów, w taki sam sposób, jak komórki byłyby dostarczane pacjentowi. Igła utrzymywano na miejscu w cienkiej zewnętrznej warstwie ogonów przez jedną minutę, podczas gdy żel wszedł do obszaru IVD szczura.

  Pozytywne wyniki wstępne

  pokazują, że żel zaczął Upocnij się po 5 minutach harmoniqhealth.com, a do 20 minut został ustawiony.

  Wykorzystując biomarker lucyferazy do monitorowania postępów biomateriałów, naukowcy byli w stanie zobaczyć, że więcej komórek pozostało na miejscu 14 dni po wstrzyknięciu po przeprowadzeniu nowego nośnika biomateriałowego, w porównaniu z komórkami dostarczanymi metodami za pomocą metod za pomocą metod za pomocą metod za pomocą metod dostarczanych metodami wymagając ciekłej zawiesiny, w której komórki zwykle pozostają na miejscu przez 3 do 4 dni.

  Setton twierdzi, że wstępne wyniki tego badania mogą mieć pozytywny wpływ na przyszłość terapii komórkowej. Dodaje:

  „Pojęcie polega na tym, że komórki te będą promowane w celu uzyskania matrycy, która może wspierać regenerację tkanek lub zwyrodnienie zatrzymania. Ważne byłyby dodatkowe badania oceniające wysokość dysku lub nawodnienie matrycy po dostarczaniu komórek, aby osiągnąć ten cel. Zdecydowanie jest tam zainteresowanie i na pewno prawdziwy potencjał. ”

  • Ból pleców

  Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

  Hormonalne środki antykoncepcyjne mogą zwiększyć ryzyko depresji

  Ryzyko depresji i stosowania leków przeciwdepresyjnych może być zwiększone u kobiet i nastoletnich dziewcząt, które używają hormonalnych środków antykoncepcyjnych – takich jak tabletki antykoncepcyjne lub implanty – według nowych badań.

  Współautor badań dr Oevind Lidegaard z University of Copenhagen w Danii, a koledzy zgłaszają swoje ustalenia w Jama Psychiatry.

  Według najnowszych danych z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w Stanach Zjednoczonych ponad 61 procent kobiet w wieku rozrodczym stosuje obecnie pewną formę antykoncepcji.

  Doustne środki antykoncepcyjne-lub pigułki antykoncepcyjne-pozostają najczęstszą formą antykoncepcji, obecnie stosowanej przez około 16 procent kobiet w wieku 15-44 lat w USA

  Połączone doustne środki antykoncepcyjne zawierają hormony estrogen i progestyna; Progestyna może odnosić się do syntetycznych form hormonu progesteronu lub samego progesteronu. Te środki antykoncepcyjne działają, zapobiegając owulacji i utrudniając docieranie do jaja, zapobiegając w ten sposób ciąży.

  Pigułka tylko dla progestyny-znana również jako „mini-pilanka”-przede wszystkim zapobiega ciąży poprzez zatrzymanie plemników do dotarcia do jaja, a czasem może tłumić owulację.

  Inne formy hormonalnej antykoncepcji obejmują implanty kontroli urodzeń, wstrzyknięcie, łatkę i pierścień antykoncepcji pochwy – z których wszystkie uwalniają estrogen, progestynę lub obie jako sposób zapobiegania ciąży.

  Ograniczone dane na temat wpływu hormonalnej antykoncepcji w depresji

  Dr Lidegaard i Team zauważają, że poprzednie badania sugerują, że zmiany poziomu estrogenu i progesteronu – szczególnie tych ostatnich – mogą odgrywać rolę w roli w pewnej roli w pewnej roli w roli w depresja. Mówią jednak, że niewiele badań zbadano, czy zastosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych wpływa na ryzyko depresji.

  „Celem tego badania była ocena wpływu określonych rodzajów hormonalnych środków antykoncepcyjnych na ryzyko pierwszego zastosowania leków przeciwdepresyjnych i pierwszej diagnozy depresji jako szpitalnej lub ambulatoryjnej w szpitalu psychiatrycznym”, mówi autorzy.

  Aby osiągnąć swoje ustalenia, zespół przeanalizował dane 1995-2013 z Duńskiego Krajowego Rejestru Recepty i Psychiatric Central Research Register, w tym ponad 1 miliona kobiet w wieku 15–34 lat.

  W przeciętnym okresie obserwacji wynoszącym 6,4 lat naukowcy oceniali stosowanie hormonalnej antykoncepcji i śledzili pierwsze diagnozy depresji i po raz pierwszy stosowanie przeciwdepresyjne. Naukowcy podają, że żaden z uczestników nie miała w historii depresji lub stosowania leków przeciwdepresyjnych.

  Podczas obserwacji 55,5 procent badanych było obecnymi lub niedawnymi użytkownikami hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a 23 077 pierwszych diagnoz depresji i 133 178 recept przeciwdepresyjnych po raz pierwszy.

  Ryzyko depresji większe u nastolatków, które używają hormonalnych środków antykoncepcyjnych

  ogólnie, w porównaniu z nieusatorami hormonalnych środków antykoncepcyjnych, uczestnicy, którzy byli obecni lub niedawnymi użytkownikami hormonalnych środków antykoncepcyjnych, okazali się bardziej zagrożone ryzykiem Depresja i stosowanie leków przeciwdepresyjnych.

  Jako przykład kobiety w wieku 20–34 lat, które stosowały połączone doustne środki antykoncepcyjne lub pigułka tylko progestyny, miały odpowiednio 1,23 i 1,34 razy większe względne ryzyko stosowania leków przeciwdepresyjnych po raz pierwszy i podobne lub nieco niższe Stwierdzono szacunki na ryzyko diagnozy depresji.

  Ryzyko było wyższe dla nastolatków w wieku 15–19 lat, stwierdził zespół; Zastosowanie połączonych doustnych środków antykoncepcyjnych lub tabletek tylko progestyny ​​wśród tej grupy wiekowej wiązało się z odpowiednio 1,8 i 2,2 razy większym względnym ryzykiem po raz pierwszy stosowania przeciwdepresyjnego, a ci, którzy stosowali nieustalne hormonalne środki antykoncepcyjne, były trzykrotnie większe ryzyko.

  Ponownie podobne lub nieznacznie niższe szacunki powstały u młodzieńczych dziewcząt, jeśli chodzi o ryzyko diagnozy depresji.

  Contents