Jaké jsou nejpravděpodobnější příčiny bolesti horní části zad? Léčba může zahrnovat domácí prostředky, jako jsou odpočinek a jemná cvičení, nebo možná vidět fyzioterapeuta.

K dispozici je 12 kostí, které tvoří horní část zad, které lékaři nazývají hrudní páteř. Bolest zad se může objevit kdekoli mezi těmito kosti. Běžné příčiny bolesti horní části zad

Ačkoli je to méně běžné než bolest v dolní části zad nebo bolest krku, studie zveřejněná do pracovní medicíny naznačila, že 1 z 10 mužů a 1 z 5 žen může trpět bolestí zad.

Lékaři nazývají bolest horní části zad hrudní bolest páteře nebo TSP. Mezi běžné příčiny patří následující:

1.

Svalové dekondicing a špatné držení těla

Lidé mohou v průběhu času kondicionovat svaly, aby byly silnější nebo trvale trvalým cvičením a silovým tréninkem. Lidé mohou v průběhu času dekodovat své svaly tím, že je nepoužívají správně. Osoba to může udělat při práci. Postupem času může oslabení svalů vést k bolesti v oblasti, protože zažívají kmeny nebo podráždění. vazy. Postupem času může tento tlak vést k bolesti a dalším komplikacím.

Je možné ve většině případů kondicionovat svaly, aby byly silnější a odolnější. Tento proces začíná opravou držení těla při sezení a pravidelnými přestávkami od stolu, aby se pohyboval a protáhl.

Kondicionování svalu však vyžaduje trpělivost, a kdokoli s chronickou bolestí zad ze zad ze slabých svalů může mít prospěch z toho, že vidění fyzioterapeuta najde cvičební rutinu pro jejich specifické potřeby.

2.

Nadměrné používání svalů

Nadměrné používání záda je další běžnou příčinou bolesti horní části zad. K tomu obvykle dochází v důsledku opakování stejných pohybů v průběhu času. To může být příčina:

 • Svazový napětí
 • těsnost
 • podráždění

Klasický příklad of of of To, jak k tomu dochází, je džbán v baseballu, který dělá podobný pohyb pokaždé, když se postaví, což může často vybírat daň na rameni.

Jiné opakující se činnosti mohou způsobit podobnou bolest. Někdo, kdo musí udělat stejný pohyb celý den, nebo zvednout věci nad hlavou po celý den, může https://recenzeproduktu.top/ začít zažít podráždění svalů, těsnost nebo napětí. To by se mohlo proměnit v chronickou bolest, pokud ignorují tyto příznaky. Může to pomoci najít způsoby, jak se vyhnout opakovanému pohybu, pokud je to možné, nebo se přestávat mezi činnostmi.. Traumatické poranění

Traumatické zranění může také vést k bolesti zad. To může být výsledek situací, které zahrnují:

 • Nehody automobilů
 • Sklouznutí a padající
 • Nehody související s prací
 • Nesprávné zvedání
 • Příliš tvrdé cvičení

Zranění je někdy zřejmé a bolest se objeví těsně po incidentu. Jindy se bolest nemusí vyvinout až později nebo další den. Chronická bolest, poškození nervů a ochrnutí. Oslovte osobu na fyziologa nebo fyzioterapeuta, abyste pomohli poranění svalů správně uzdravit. Těžká zranění mohou vyžadovat chirurgický zákrok.

4.

Disky Herniated Disc

v páteři zabraňují obratlovi, aby se otíraly proti sobě.

Disky jsou měkké, gumové polštáře mezi každým obratlem. Herniované disky se vyskytují, když se kousek tohoto polštáře prochází a vyvíjí tlak na páteř.

I malé množství tlaku může vést k významné bolesti uprostřed zad a další příznaky, včetně otupělost nebo slabost v pažích nebo nohách. Herniovaný disk sevřený nerv

může vyklouznout dostatečně daleko, aby stlačoval blízký nerv. Sevřený nerv uprostřed záda může způsobit:

 • Necitlivost a bolest v pažích nebo nohách
 • Problémy s kontrolou močení
 • Slabost nebo ztráta za ztrátu Ovládání v nohou

Když sevřený nerv pochází z herniovaného disku, je léčba podobná ošetření herniovaného disku. Sevřený nerv obvykle nepotřebuje chirurgický zákrok, ačkoli lékaři mohou v některých případech doporučit injekce spinálních steroidů.

6.

Osteoartróza

Zdrojem bolesti zad někdy nejsou svaly, ale problém v kostech a kloubech.. Termínem pro toto je osteoartróza. Podle Národního institutu Spojených států pro stárnutí je to nejčastější forma artritidy mezi staršími dospělými. To může také vyvinout tlak na nervy v páteři, což způsobuje otupělost nebo brnění v pažích a nohou.

Každý, kdo má podezření, že má osteoartrózu Léčba se obvykle zaměřuje na řízení bolesti a udržování fungování kloubů.

7.

Bolest myofasciální bolesti

může také pramenit z problémů v pojivové tkáni v zádech, kterou lékaři nazývají fascí. může trvat dlouho po počátečním zranění.

Stále není jisté, proč v některých případech pokračuje myofasciální bolest. Lékaři mohou doporučit fyzikální terapii a terapii myofasciální uvolňování, aby člověku umožnila pracovat fascia a zmírnila bolest.

8.

Spinální infekce

V některých případech může být chirurgický zákrok nezbytný k léčbě infekce páteře.

Zřídka může být infekce příčinou bolesti zad. Spinální epidurální absces je sbírka bakterií a hnisu, které se tvoří mezi míchou a kosti páteře.

absces může růst a bobtnávat, což vede k bolesti. Včasná diagnóza je kritická a lékaři budou rychle léčit páteřní absces, aby se zabránilo závažným komplikacím.

Studie zveřejněná společnosti Biomed Research International poznamenává, že úmrtnost se může lišit od 2 do 25 procent u lidí s páteřním epidurálním abscesem, obvykle, protože diagnostiku jejich stavu může trvat příliš dlouho.

9.

Bork plic

Bolest zad může být způsobena rakovinou plic ve velmi vzácných případech. Studie poznamenává, že komplikace mohou způsobit, že se rakovina šíří do kostí u asi 30 až 40 procent lidí s nemalobuněčným rakovinou plic. Páteř nebo svaly mohou také vést k bolesti zad. Patří mezi ně:

 • Deformity páteře
 • Problematická kyfóza

Léčba pro každou podmínku se liší a bude mít různé stupně úspěchu.

Prevence bolesti horní části zad

Nemusí být možné zabránit všem příčinám bolesti horní části zad, ale existují snadné kroky, které mohou lidé učinit, což se může vyhnout některým z běžnějších příčin. Patří sem:

 • Pravidelné přestávky od sezení nebo ležení, aby se protáhly a pohybovaly se různými svalovými skupinami. Zůstaňte volně a silní.
 • Trvejte několik minut, než natáhněte svaly nebo zahřejte tělo před jakýmikoli činnostmi.
 • Lidé, kteří zvedají těžké předměty, by se měli vyhnout kroucení nebo zvedání zády.
 • mají pravidelné masáže, které pomáhají vypracovat napětí svalů. Vyvarujte se nošení těžkých batohů nebo peněženek.

  Většina případů bolesti zad se objevuje kvůli problémům s životním stylem, jako jsou slabé nebo nadužívané svaly z opakujícího se chování. V těchto případech mohou změny životního stylu, jako je pravidelné cvičení a protahování, pomoci zmírnit bolest. Každý, kdo si není jistý, kde začít, by se měl zeptat svého lékaře na možnosti bolesti a léčby. Mohou doporučit konkrétní cvičení nebo podat osobu fyzioterapeutovi.

  Přečtěte si článek ve španělštině.

 • Neurologie/Neurověda

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents